19 Jan 2016

Kaunas, Lithuania

While being in Suwalszczyzna, we decided that we were so close to the border of Lithuania, that we should definately visit this country. During a party we were discusing a trip to the capital, Vilnus, when someone came and said that it's way to far and instead we should go to Kaunas, it's only an hour away! Well, guess what. It wasn't... It was like almost three hours... We should have gone to Vilnus!

Odkrywając uroki Suwalszczyzny, stwierdziliśmy, że jesteśmy tak blisko granicy z Litwą, że warto byłoby ją zwiedzić. Przy ognisku dyskutowaliśmy o podróży do Wilna, gdy ktoś podszedł i powiedział, że nie warto, bo za daleko i lepiej jechać do Kowna, o wiele bliżej, godzinka jazdy... No cóż, ktoś się pomylił chyba w obliczeniach, bo dotarliśmy tam po jakiś trzech godzinach...  Niestety trochę za późno się zczailiśmy, że mogliśmy dodać jakieś 40min i bylibyśmy w Wilnie... Ech...I tak było fajnie.

A confluence of the Neumas and the Neris
Zbieg Niemna i Willi 
A quite nice place with italian food!
Fajna knajpka z włoskim jedzeniem!

I found these telephone boxes quite interesting.
Te budki telefoniczne wydawały mi się ciekawe:)
A town hall
RatuszThe most famous polish wrtiter, Adam Mickiewicz was living here for a while, but he didn't like the city.
Adam Mickiewicz tu mieszkał i to było jedyne co wiedziałam o Kownie. Ale ponoć nie lubił tego miasta...


A monument of Pope John Paul II
Pomnik Jana Pawła II.Zdecydowanie lepszy niż ten na którym wygląda jak nieco jak Pudzian...

An interesting  project of a bench, I think.
Całkiem ciekawy projekt ławki w parku.


We had fun on that trip, but it would have been a lot better if it hadn't been raining almost the whole time! But we rain-free moment when I could take out my camera and take those pics. Anyway, I'm just gonna have to visit Vilnus next time!

Było naprawdę fajnie, miasto mi się podobało, tylko niestety prawie wciąż padało przez co chowaliśmy się w jakiś sklepach, czy cokolwiek było po drodze. Pewnie gdyby nie deszcze zrobiłabym więcej zdjęć, ale co tam. Następnym razem może się uda Wilno!

1 comment:

  1. Pięknie tam! Chciałabym się tam kiedyś wybrać :)

    ReplyDelete